TWERK DANS KURSU

Twerk dansı, tarihi çok da eskilere dayanmayan dans türüdür. 1990’lı yıllarda Güney Afrika’da ortaya çıkan dans, hızla popülerlik kazandı. Genellikle hip-hop türü müzik kliplerinde rastladığımız Twerk Dansı, Rihanna, Miley Cyrus gibi ünlü isimler sayesinde daha çok dikkat çekmeyi başardı.

Twerk, kelime anlamı olarak İngilizce TWİST (bükülme, bükme, dönemeç, dönme, kıvrım, kıvırma) ve JERK (sarsıntı, ani hareket, refleks, ani hareket) sözcüklerinin birleşiminden oluşmaktadır.
Türkiye’de de belirli bir popülerlik düzeyine ulaşan Twerk Dansı, bazı kesimlerce ahlak dışı bir dans olarak algılansa da, fiziksel etkilerinin olumlu olduğu da bir gerçek. Özellikle vücut şekillendirmeye yardımcı olan Twerk Dansı, Taksim Dans Kursu’nda deneyimli eğitmenler tarafından verilmekte.
Ortalama 3 ay civarı süren Twerk Dansı eğitimleri sonunda, kalçalarda belirgin bir sıkılaşma olduğu konusunda herkes hemfikir.
Mantık olarak oryantal ile aynı faydaları sağlayan Twerk dansına, ev hanımları başta olmak üzere her yaş ve kesimden kadın yoğun talep göstermekte.

twerk-dans