GO-GO DANS KURSU

 

GoGo Dance, GoGoAcademy

Go-Go Dansı, 1960’ların başında Amerika’da ortaya çıkan bir dans türüdür. Ortaya çıkış şekli itibariyle, kalabalık eğlence mekanlarında kurulan yüksek bir platform üzerinde dans ederek, ziyaretçileri eğlendirmek esas alınmıştır.

Fransızca La Gogue, yani “mutluluk, neşe” anlamına gelen sözcükten türetilen Go-Go Dansı, uygulama itibariyle de kalabalığı eğlendirmeye, neşelendirmeye yöneliktir. Gece kulüpleri, özel partiler, festivallerde istihdam edilebilen Go-Go dansçıları, belirli kriterlere göre seçilmektedir.

Görselliğin ön planda olduğu Go-Go dansını profesyonel anlamda yapmak isteyen dansçılar, tıpkı modellik/mankenlik eğitimlerinde olduğu gibi belirli fiziksel standartlara uymalıdır.

Go-Go dansı, rastgele yapılan bir dans olarak görülse de, diğer dans türlerinde olduğu gibi belirli disiplinleri de bünyesinde barındırır.

Taksim Dans Kursu, hem profesyonel anlamda Go-Go dansı öğrenmek isteyenlere, hem de bireysel olarak dans etmek isteyen ziyaretçilerine uzman ekibi ile hizmet vermektedir.